Podsumowanie weekendu 12/13 maja 2018

Koziołek - sobota 12 maja 2018 r.

UNIA - UKS Śrem 1:2

UNIA - UKS Lusowo 0:4

Nie udało się zrealizować założonych celów podczas meczów Ligi Koziołka. W pierwszym spotkaniu kapitalną bramkę zdobył Jakub Klapa, następnie inicjatywę przejął zespół ze Śremu, który dwukrotnie po naszych indywidualnych błędach umieścił piłkę w siatce Unitów. W drugim spotkaniu nasza gra nie uległa poprawie a zespół z Lusowa wykorzystał niemal wszystkie okazje do strzelenia bramki. Ostatecznie przegrywamy 0:4. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dostępu do naszej bramki bronił Mati Kolankiewicz, który kilka razy uratował nasz zespół przed utratą bramki.

Koziołek: Mateusz Kolankiewicz, Jan Rumiewicz, Antek Kosicki, Jakub Klapa, Jakub Bartocha, Philip Albrecht, Marcel Nowicki, Mieszko Kasprzak, Staś Maciejewski.

WZPN - niedziela 13 maja 2018 r.

LPFA Podolany - UNIA 0:1 (0:1)

W niedzielne popołudnie udaliśmy się na INEA Stadion, gdzie na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią rywalizowaliśmy z drużyną Lecha Poznań Football Academy Podolany. Od początku spotkania widać było bardzo dużo zaangażowanie obu drużyn, które starały się długo utrzymywać się przy piłce. Gra toczyła się głównie w strefie środkowej boiska. W 10 min świetnym, prostopadłym podaniem popisał się Olivier Rogoziński, a w sytuacji sam na sam zimną krew zachował Antek Matwijów i umieścił piłkę w siatce. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Na początku drugiej części gry gospodarze minimalnie przeważali. Unici wyprowadzali groźne kontrataki, jednak żaden z nich nie skutkował zmianą rezultatu gry. Bardzo dobrze zaprezentowała się cała drużyna, przede wszystkim podczas bronienia. Cieszy fakt, że coraz więcej wiedzy z treningu przenosimy na weekendowe mecze, co skutkuje dobrą grą a w konsekwencji zwycięstwem.

UNIA: Wojtek Tur, Kacper Marmajewski, Bartek Waźbiński, Kuba Oses, Kuba Grudzień, Wojtek Mendzelewski, Olivier Rogoziński, Staś Maciejewski, Antek Matwijów, Mieszko Kasprzak.