Podsumowanie weekendu - 16 czerwca - 1. miejsce w lidze WZPN

Mimo porażki w sobotnim meczu 10. kolejki ligi WZPN z LPFA Podolany, zawodnicy Unii Swarzędz mogą się cieszyćz wygrania rozgrywek III ligi gr. 5 w kategorii Młodzika D2. Oczywiście z boiska schodziliśmy bez uśmiechu, gdyż goście okazali się lepsi wygrywając 3:4.

Bramki dla naszego zespołu strzelali: Staś Maciejewski po świetnym podaniu Dawida Rychlika, Mateusz Kolankiewicz po kapitalnej asyście Kuby Bartocha, który w bocznym sektorze boiska okiwał 3 zawodników. Równie piękną bramkę z rzutu wolnego strzelił Kacper Marmajewski. Goście w drugiej połowie zdecydowanie poprawili jakość swojej gry i 4-krotnie znajdywali drogę do naszej bramki.

Mimo porażki nasz zespół we wcześniejszych meczach wypracował sobie znaczną przewagę nad resztą stawki, co w efekcie daje nam 1. miejsce w lidze. Gratulacje dla chłopców, którzy przez ten sezon dokonali znaczący krok w przód. Przed nimi jeszcze długa droga zdobywania umiejętności piłkarskich, jednak tylko ciężka praca na treningach przynosi takie rezultaty jakie osiągnęliśmy w minionej rundzie.

UNIA - LPFA Podolany 3:4 (2:0)

UNIA: Wojtek Tur, Jakub Oses, Bartek Waźbiński, Mateusz Kolankiewicz, Kuba Grudzień, Wojtek Mendzelewski, Staś Maciejewski, Olivier Rogoziński, Dawid Rychlik oraz Kacper Marmajewski, Mieszko Kasprzak, Igor Lesiński, Kuba Bartocha.

Koziołek:

W Lidze Koziołka doznaliśmy solidnej lekcji. Dwukrotnie przegrywamy 0:6. Rozgrywki kończymy na 5. miejscu. Chłopcy w każdy weekend ambitnie walczyli o jak najlepsze rezultaty. Niejednokrotnie osłabieni brakiem zawodników, którzy nie pojawiali się na zbiórce mimo powołania. Tym większe brawa za walkę.