Podsumowanie weekendu - 9/10 czerwca 2018

Przedostatni weekend rywalizacji w ligach Koziołka i WZPN za nami. W sobotni poranek w ramach LMK zmierzyliśmy się z UKS Lusowo, któremu ulegliśmy 3:0. W drugim spotkaniu, w którym przeciwnikiem był UKS Śrem chłopcy zagrali dużo lepsze zawody co w efekcie przełożyło się na wynik. Trzy bramki strzelił Janek Kapitańczyk. Rywale strzelili bramkę honorową i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Unitów.

UNIA: Mateusz Pauter, Nikodem Srokowski, Janek Rumiewicz, Janek Kapitańczyk, Kuba Klapa, Maciej Drozda, Aleks Szmagaj, Julek Szymański

Kolejne, ostatnie już mecze LMK za tydzień, w sobotę 16 czerwca br.

W lidze WZPN w niedzielne przedpołudnie udaliśmy się do Śremu, gdzie w meczu na szczycie zmierzyliśmy się z miejscową Wartą. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana a szanse na strzelenie bramki miały oba zespoły. Jako pierwsza z prowadzenia cieszyła się Warta, która w 26 min wykorzystała niefrasobliwość naszego bloku defensywnego. Po przerwie widzieliśmy już dużo lepszą Unie, która potrafiła realizować nakreślone założenia, nad którymi pracowaliśmy podczas minionych treningów. Potrafiliśmy długo utrzymać się przy piłce, wywierać natychmiastową presję po stracie. Oddaliśmy kilkanaście groźnych strzałów (2 poprzeczki w jednej akcji). Bramkę wyrównująca w 18 sekundzie drugiej połowy po efektownej ruletce i strzale z dystansu strzelił Wojtek Mendzelewski. Kilka minut później podwyższył Staś Maciejewski. Kiedy dążyliśmy do zdobycia kolejnej bramki rywal przeprowadził kontratak, który zamienił na gola. 3 min przed końcem gospodarze strzelili trzecią bramkę. Naszym chłopcom mimo ogromnej determinacji brakło już czasu na doprowadzenie do wyrównania. W efekcie przegrywamy nieznacznie 3:2.

Mimo porażki zachowujemy 1.miejsce w tabeli, co jest efektem ciężkiej pracy na treningach. Małe pocieszenie po dzisiejszym dniu jest takie, że już dzisiaj wiemy, że zostaliśmy zwycięzcami tych rozgrywek. Przed nami ostatnia kolejka, w której zmierzymy się z LPFA Podolany (sobota, 16 czerwca br.)

UNIA: Wojtek Tur, Bartek Waźbiński, Jakub Oses, Kacper Marmajewski, Kuba Grudzień, Wojtek Mendzelewski, Olivier Rogoziński, Staś Maciejewski, Dawid Rychlik oraz Mateusz Pauter, Antek Matwijów, Mieszko Kasprzak, Igor Lesiński.