Początek wiosny na plus

Inauguracja lig Koziołka i WZPN za nami.

W sobotni poranek na boisku MOS w Poznaniu rozegraliśmy dwa mecze. Pierwszy rozgrywamy z Tarnovią i pewnie zwyciężamy 3:0 po bramkach Aleksa Szmagaja, Kacpra Marmajewskiego i Jakuba Klapy. W drugim spotkaniu dyktujemy warunki gry, strzelamy dwie bramki natomiast rywale drużyna UKS Lusowo w końcówce spotkania niespodziewanie dochodzi do głosu i dwukrotnie pokonuje Franka Nowaczyka. Na listę strzelców w drugim meczu ponownie wpisał się Aleks Szmagaj, padła również bramka samobójcza.

W 1.kolejce Ligi Koziołka Unia zagrała w składzie: Franek Nowaczyk, Janek Rumiewicz, Antek Kosicki, Jakub Klapa, Kacper Marmajewski, Aleks Szmagaj, Borys Sobkowiak, Szymon Nogowski

WZPN:

W Owińskach rozpoczęliśmy również zmagania w lidze WZPN. Od samego początku rozpoczęliśmy starania do strzelenia otwierającej bramki. Swoją przewagę udokumentowaliśmy dopiero w 20 min kiedy to bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił Olivier Rogoziński. Ten gol pobudził do walki gospodarzy, którzy za wszelką cenę próbowali wyrównać. Świetnie w działaniach defensywnych zaprezentował się zespół Unii z bramkarzem Wojtkiem Turem na czele. W drugiej połowie młodzi Unici zagrali jeszcze lepiej. Pojawiły się fragmenty gry, nad którymi pracowaliśmy przez ostatnie tygodnie. Dobra gra podczas bronienia spowodowała, że tworzyliśmy sobie kolejne sytuacje bramkowe. Na 2:0 podwyższył Staś Maciejewski, kilkanaście sekund później po świetnie rozegranej akcji w ataku pozycyjnych dochodzimy do sytuacji trzech vs bramkarz gospodarzy. Ku zdziwieniu wszystkich na stadionie nie zdobywamy w tej akcji bramki... ponadto gospodarze wyprowadzili kontratak, który kończą bramką. Chwila nieuwagi i zbiór prostych błędów doprowadził do rezultatu 2:1. Wynik zmienił się diametralnie, gdyż już minutę później na 3:1 podwyższył Olivier Rogoziński. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Dawid Rychlik, kapitalną asystą popisał się Jaś Kapitańczyk. Ostatecznie wygrywamy 4:1.

UNIA: Wojtek Tur, Antek Matwijów, Bartek Waźbiński, Kuba Oses, Kuba Grudzień, Kuba Bartocha, Dawid Rychlik, Staś Maciejewski, Olivier Rogoziński oraz Mateusz Kolankiewicz, Błażej Jęczmionka, Janek Kapitańczyk, Mieszko Kasprzak.

W meczach lig Koziołka i WZPN zaobserwowaliśmy niemalże wszystkie działania, nad którymi pracowaliśmy na treningach. Zaangażowanie i ciężka praca zaskutkowała dwoma zwycięstwami i jednym pechowym remisem. A będzie jeszcze lepiej...

Kolejne mecze już 14 kwietnia (sobota).