Unia - Nielba 0:2 - relacja

Kolejny weekend zmagań w lidze WZPN za nami. Do Swarzędza przyjechał wicelider rozgrywek - Nielba Wągrowiec. Do spotkania podeszliśmy jak zwykle zdeterminowani po przepracowaniu owocnego tygodnia. Chłopcy poznali wiele nowych rzeczy, które od razu chcieli zaprezentować licznie zgromadzonej publiczności. Zespół z Wągrowca tradycyjnie postawił wysoko poprzeczkę. Pierwsze minuty toczyły się głównie w środkowej części boiska. Swoje szanse mieliśmy po rzutach rożnych, a więc elemencie, któremu poświęciliśmy sporo czasu podczas treningów. Zespół gości objął prowadzenie w 25 min, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym piłka odbiła się od naszego obrońcy i wpadła do bramki. Nasi zawodnicy od razu ruszyli do ataku. Świetną okazję do wyrównania mieliśmy kilka minut później. Akcja, w której każdy z naszych zawodników dotknął piłkę 2 razy (Bartek - Kuba Grudzień - Kuba Bartocha) spowodowało, że po prostopadłym podaniu
w sytuacji sam na sam znalazł się Antek Matwijów. Niestety jego strzał nieznacznie minął bramkę. W drugiej połowie nasza gra była już bardziej płynna, znacznie przyspieszyliśmy grając na  2 i 3 kontakty. Na twarzach chłopców było widać determinację i chęć doprowadzenia do wyrównania. Nasi zawodnicy podejmowali coraz większe ryzyko, najczęściej kończyło się to niepowodzeniem - zbyt indywidualne działania. Wykorzystali to goście, którzy po składnej akcji oddali strzał na bramkę Borysa, który sparował piłkę, jednak wobec dobitki był już bezradny.

Zaangażowanie chłopców jak zawsze stało na bardzo wysokim poziomie, gratulacje dla gości, a my mamy przed sobą kolejne treningi, podczas których będziemy szlifować elementy, które należy poprawić.

Brawa dla naszych zawodników za walkę !

Unia: Mateusz Pauter, Bartek Waźbiński, Kacper Marmajewski, Jakub Grudzień, Jakub Bartocha, Jakub Oses, Aleks Szmagaj, Wojtek Mendzelewski, Dawid Rychlik oraz Borys Sobkowiak, Julek Szymański, Igor Lesiński, Mateusz Kolankiewicz, Antek Matwijów.

Kolejny mecz w sobotę 28 października 2017 r., o godz 12:00 w Gnieźnie z Chrobrym. Wyjazd ok. 10:30. We wtorek na treningu podamy informację nt rodzaju transportu/

Fotorelacja z sobotniego meczu autorstwa Pani Moniki Kozłowskiej na grupie facebookowej: Unia Swarzędz