Wygrana z TPS-em, nieskuteczny "Koziołek"

W rozbitym na dwa dni weekendu terminarzem zmagań młodzi Unici rozegrali 3.kolejkę zmagań w Lidze Koziołka i WZPN. W sobotę po niezłej grze ale bardzo nieskutecznej odnosimy dwie porażki po 1:0. Minimalnie lepsi od młodych Unitów okazali się zawodnicy Olimpii Poznań i Tarnovii. Bliscy strzelenia bramek w tych meczach byli Kacper Marmajewski i Antek Matwijów.

Koziołek: Wojtek Tur, Philip Albrecht, Janek Rumiewicz, Antek Matwijów, Kacper Marmajewski, Igor Lesiński, Marcel Nowicki, Antek Kosicki

W niedzielne przedpołudnie udaliśmy się do Poznania na mecz z miejscowym TPS-em. Licznie zgromadzona publiczność oglądała niezłe widowisko w pierwszej i szalenie skuteczną grę Unitów w drugiej połowie. Mecz od pierwszego gwizdka był bardzo wyrównany. Więcej szans do strzelenia bramki stworzyli sobie gospodarze, którzy często przebywali na naszej połowie. Bardzo duża liczba stałych fragmentów gry ze strony TPS-u spowodowała, że broniliśmy dostępu do własnej bramki niemal całym zespołem. Swoje okazje tworzyliśmy po błyskawicznych kontratakach, których niestety nie zamieniliśmy na bramki. Po przerwie gra naszego zespołu była już zabójczo skuteczna. Mowa tu i o działaniach defensywnych jak i ofensywnych. W 3 min drugiej części gry oddajemy pierwszy celny strzał do bramki TPS - bramkę strzelił Kuba Bartocha. Od tego momentu na boisku przeważała już tylko Unia a na listę strzelców wpisywali się ponadto Mieszko Kasprzak i Błażej Jęczmionka, których gole były debiutanckimi bramkami w rozgrywkach WZPN oraz Staś Maciejewski, Olivier Rogoziński i Dawid Rychlik. Możliwość stworzenia tak dużej liczby sytuacji bramkowych zawdzięczamy bardzo dobrej grze zawodników podczas fazy bronienia, a więc tej fazy gry, nad którą pracowaliśmy w minionym tygodniu. Efektem naszych starań jest "0" przy liczbie straconych bramek. Gratulacje dla całej drużyny i pracujemy dalej !

WZPN: 1.Wojtek Tur 2.Kuba Grudzień 3.Kacper Marmajewski 4.Błażej Jęczmionka 5.Wojtek Mendzelewski 6.Staś Maciejewski 7.Mieszko Kasprzak 8.Kuba Bartocha 9. Kuba Oses 10. Olivier Rogoziński 11.Dawid Rychlik 12. Bartek Waźbiński

Kolejne mecze w najbliższą sobotę: Koziołek 8:00-10:00, WZPN mecz o 10:00 z Wartą Śrem w Swarzędzu